Neformaliojo vaikų švietimo projektas „Būk detektyvas“

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras kartu su Anykščių švietimo pagalbos tarnyba pradeda įgyvendinti Neformaliojo vaikų švietimo finansuojamą projektą „Būk detektyvas“, kurio tikslas – skatinti mokinius geriau pažinti savo gimtąjį kraštą, domėtis jo istorija. Žygiais, kraštotyriniais tyrimais, netradicinėmis ugdomosiomis aplinkomis bus plečiamas mokinių akiratis, sudaromos galimybės patiems pamatyti ir sužinoti savo krašto žymiąsias istorines vietas, bus skiepijami mokiniams įgūdžiai ir mokėjimai, kurie reikalingi kasdieniniame gyvenime.

Šiuolaikiniam jaunimui yra labai svarbios naujosios technologijos, todėl šį projektą susiejame su nauja platforma „bukdetektyvas.lt“ (taip pat programėle „Būk detektyvas!”). Jos autorius yra žurnalistas, kultūros antropologas, LRT televizijos laidos „Istorijos detektyvai“ vedėjas Virginijus Savukynas. Programėlės „Būk detektyvas!” idėja – susieti įvairias vietas su istorijomis. Ji ne tik paskatina atrasti tai, kas paslėpta, išspręsti galvosūkius, daugiau sužinoti apie savo miesto istoriją, bet ir pajudėti. Mokiniai domėsis savo vietovės (miesto, miestelio, gyvenvietės) istorinėmis vietomis, kurs iššūkius, maršrutus, kuriuos įkels į platformą bukdetektyvas.lt. ir jais keliaus.

detektyvas

Mokytojus, kurie siekia, kad pamokos taptų įdomesnės, įvairesnės, skatintų mokinių motyvaciją, kviečiame įsitraukti į projekto veiklas.

Projekto veiklos

Grupelė istorijos ir geografijos mokytojų praktiškai išbandė programėlės „Būk detektyvas“ galimybes. Kelionė prasidėjo prie A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus. Savo mintimis apie įdomius maršrutus dalinosi muziejininkas Tautvydas Kontrimavičius. Pasivaikščiojimas tęsėsi po Anykščių miestelį, ieškojome simbolių ir ženklų menančių Anykščius. Taip atsirado pirmasis maršrutas „Per Anykščius su Antanu Baranausku“. Jį įkėlė Antano Vienuolio progimnazijos istorijos mokytoja Audra Steponavičiūtė. Tai puiki priemonė geriau pažinti savo gimtąjį kraštą netradicinėmis ugdomosiomis priemonėmis.

Maršrutas spausti ČIA.