Makaronų tiltai 2019

„Makaronų tiltai 2019“ – tradicinis VGTU organizuojamas visos Lietuvos čempionatas, kurio metu atliekami demonstraciniai čempionato dalyvių pagamintų tiltų iš makaronų bandymai. Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai“ taisyklės: kiekviena komanda, sudaryta iš 1– 4 narių, pasitelkusi 1 kg makaronų ir klijų turi pastatyti tiltą, išlaikantį kuo didesnę apkrovą.

Norint patekti į didįjį finalą, reikia nugalėti rajoninį moksleivių atrankos etapą ir gauti kvietimą į didįjį finalą. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos moksleiviai jau antrus metus tapo rajoninio moksleivių atrankos etapo nugalėtojais ir pateko į didįjį finalą. Šiame moksleivių atrankos etape tiltai statomi iš 400 g makaronų naudojant 4 gabalėlius plastilino.

Jau aštuntą kartą vykusio Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto organizuojamo Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2019“ didžiajame finale susitiko ir dėl čempionų titulo varžėsi 12 moksleivių bei 3 studentų komandos iš Lietuvos ir Latvijos. Tame tarpe dalyvavo ir Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos IG klasės komanda “Troškūnai“.

Didžiojo finalo moksleivių komandų įskaitoje, Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos komanda “Troškūnai“ iškovojo trečiąją vietą, o bendroje įskaitoje užėmė šeštąją vietą. Mokinių pastatytas tiltas atlaikė 41,7 kg apkrovą.

Moksleiviams linkime ir toliau kūrybiškumo, kantrybės, ištvermės bei sėkmės statant tiltus.

Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos fizikos mokytoja Vlada Dovydėnienė